Ідеальних двигунів не існує. При роботі будь-якого двигуна внутрішнього згоряння внаслідок спалювання палива відбувається виділення токсичних вихлопних газів:

- чадний газ СО - отруйний газ, який може бути причиною головного болю, нудоти, слабкості, а в великих кількостях - задухи, втрати свідомості і навіть смерті;

- невідпрацьований вуглеводень НС, з характерним запахом палива;

- окису азоту - NOx, що викликають запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, а також сприяють розвитку парникового ефекту.

Для нейтралізації токсичних компонентів вихлопних газів використовуються каталітичні конвертори (нейтралізатори, каталізатори), які встановлюються в випускну систему двигуна.

Каталізатор - це надійне і простий пристрій. Виготовляються вони з жароміцного металу, що робить його стійким до високих температур. На стільники каталізатора завдано тонкий шар окису алюмінію для збільшення його активної поверхні. Стільники оброблені сполуками дорогоцінних металів: платини, паладію і родію. Цей активний шар викликає каталітичну реакцію з потоком вихлопних газів і нейтралізує його токсичні компоненти. Чим вище температура газу, тим краще переробляються токсичні компоненти. Максимальний ступінь очищення досягається при температурі ~ 400 градусів С і становить 85%. В результаті на виході з каталізатора утворюються не небезпечні для людини хімічні сполуки: вода Н2О, вуглекислий газ СО2 і азот N2. Виходячи з цього, найбільш ефективним є застосування каталізаторів на техніці, яка протягом робочого часу постійно виконує великий обсяг роботи, без частого охолодження двигуна.

Температура вихл. газів, градусів С Ступінь очищення СО Ступінь очищення HC
200 35% 20%
250 70% 55%
300 80% 70%
350 85% 75%
400 90% 80%


ТОВ "Зевс-Сервіс" пропонує обладнати Ваші навантажувачі каталізаторами "Airmeex" AEDS2, призначеними для установки в випускну систему двигунів, що працюють на газі або з подвійною системою газ-бензин з робочим об'ємом до 2500 см3.

Каталізатори "Airmeex" AEDS2 можуть з успіхом експлуатуватися до 8-ми років, але для цього необхідне дотримання наступних вимог:

  • дотримуватися термінів технічного обслуговування двигуна, містити паливну систему в повному порядку, не допускати пропусків запалювання і негайно усувати викликаючі їх причини, так як попадання палива в каталізатор призводить до зменшення терміну його служби;
  • не використовувати різні присадки до палива та моторного масла, так як вони можуть містити речовини, здатні пошкодити активний шар каталізатора;
  • уникати ударів і зовнішніх пошкоджень каталізатора, так як це може пошкодити його стільники;
  • застосовувати паливо хорошої якості; неякісне паливо - основна причина поганої роботи каталізатора;
  • очищати каталізатор при його забрудненні. Забруднення каталізатора можна визначити по важкій роботі двигуна і зменшення його потужності. Для очищення каталізатора необхідно промивати його теплою проточною водою c застосуванням звичайних миючих засобів (порошок, паста і т.п.), поки вода, що проходить через нього, не стане чистою.

Гарантійний термін експлуатації каталізатора 2000 напрацювання за умови виконання перерахованих вимог.